«Дія» просить людей видалитися з черги на вакцинацію

15 липня користувачам застосунку «Дія», які були записані в електронній черзі на вакцинацію проти COVID-19, стали приходити сповіщення з проханням видалити свій запис, якщо людина отримала щеплення. У Національній службі здоров'я пояснили, що так хотіли оцінити, скільки невакцинованих людей залишилося у черзі.

Про це розповів Liga.net директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я НСЗУ Дмитро Черниш.

За його словами, запис у «Дії» - це лише черга на вакцинацію, щоб оцінити кількість охочих вакцинуватися. Крім того, за допомогою цих даних визначали, скільки потрібно вакцин.

«Фактично, черга не переросла в запис на вакцинацію, бо він відбувався через медичні інформаційні системи», - сказав Черниш.

Він додав, що 15 липня сервіс просив видалити свій запис із листа очікування тих, хто вже вакцинувався. Таким чином НСЗУ хотіла визначити, скільки невакцинованих людей залишилося у черзі.

Водночас у «Дії»наголосили, що тепер реєструватися на вакцинацію через додаток не потрібно, тому що з 21 липня в Україні розпочався 5-й етап вакцинації - тепер отримати щеплення можуть всі охочі.

У «Дії »нагадали, що за весь час на вакцинацію через сервіс записалися 698 тисяч людей, 40% із них вже отримали щеплення.