Директор музею Революції Гідності пояснив, куди пішли виділені на Меморіал Героїв Небесної сотні кошти

Директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло пояснив, що кошти, які були виділені на будівництво Меморіалу Героїв Небесної сотні, перерахували підрядникам для закупівлі матеріалів.

Про це він сказал у коментарі Громадському.

Так Пошивайло прокоментував заяву прокуратури про можливе розкрадання коштів на будівництві меморіалу Небесної сотні. Під час обшуків правоохоронці вилучили документи, що були у публічному доступі, а про проблеми будівництва було відомо вже два роки.

Він запевнив, що ці проблеми з будівництвом пов’язані з арештом території, де відбуваються слідчі експерименти, а на час перерахування коштів підряднику не було про це відомо.

За словами Пошивайла, кошти відсутні на рахунках, тому що вони перераховані підряднику, а той закупив необхідні матеріали для будівництва.

«Був чіткий план і графік робіт, що 20 лютого мав би бути збудований, відкритий меморіал, треба було закуповувати матеріали. Саме тому і була виплачена така сума. Виплата авансу — це стала практика, це не є злочином», — зазначив директор музею.

Також він додав, що недовіри до підрядника в них не може бути, оскільки вони перевіряли наявність тих матеріалів самостійно.

«В нас є звіти підрядника за закуплені матеріали. Ми самі бачили ті дерева, граніт. Гроші не зникли. Єдина перешкода — це арешт ділянки. Це звучить дуже маніпулятивно, оскільки жодних звинувачень нам не надано, ми не знаємо в якому статусі нас викликали (на допит, - ред.)», — сказав Пошивайло.

Нагадаємо, 19 листопада СБУ і Нацполіція прийшли з обшуком до Національного музею Революції Гідності. В СБУ причиною обшуку назвали підозри у розкраданні коштів щодо посадовців меморіального комплексу. У Нацполіції заявили, що виявили фінансові порушення в музеї Революції Гідності, що призвело до збитків на суму майже 4 мільйони гривень.