Хомчак підтвердив, що захоплені Росією українські кораблі відремонтують і повернуть на службу

Те, що російська сторона зробила з кораблями, які захопила під час збройної провокації поблизу Керченської протоки, не має військової логіки, ці кораблі були розграбовані мародерами. Про це заявив начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак, передає Укрінформ.

Відповідаючи на запитання щодо стану, в якому українська сторона отримала від росіян кораблі "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", Хомчак підтвердив, що всі повідомлення про їх розграбування не підлягають сумніву.

«Коли їх (кораблі) забирали, був складений акт, все було описано. Те, що мені доповів командувач ВМС, - це навіть соромно коментувати. Як військова людина можу зрозуміти, чому Росія зняла з кораблів засоби зв’язку і навігації. Але коли мені говорять, що вони навіть в гальюні унітази познімали – цього я не розумію. Коли мені кажуть, що на "Яни Капу", на буксирі, познімали оці трубопроводи мідні, як кольоровий метал, - я так розумію, що це не військові працювали, це мародери. По-іншому я не можу назвати тих істот, які так вчинили з військовим кораблем», - сказав генерал.

Він підтвердив, що українська сторона, має намір швидко відремонтувати ці кораблі, і вони продовжать службу в ВМС України.

Нагадаємо, 18 листопада в акваторії Чорного моря було розпочато процес повернення захоплених в Керченській протоці українських кораблів. Їх передача відбулася в нейтральних водах. 20 листопада кораблі зайшли в український порт Очаків.

Колишній головний військовий прокурор України Анатолій Матіос тим часом оприлюднив список пошкоджень, виявлений на кораблях. Згідно з документом, російські мародери зняли з буксира "Яни Капу", бронекатерів "Нікополь" і "Бердянськ" не тільки все радіоустаткування, але навіть унітази і кухонні плити.