Іноземці та особи без громадянства можуть вакцинуватися проти COVID-19 в Україні - МОЗ

Усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися проти COVID-19 за тією ж процедурою, що й українські громадяни.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначається, такі люди можуть записатися на щеплення до найближчого пункту щеплення чи центру вакцинації онлайн або за їхніми контактними телефонами. Перелік і контакти центрів та пунктів можна знайти на сайті list.covid19.gov.ua або зателефонувати за номером: 0 800 60 20 19.

«Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», право на безоплатні послуги з охорони здоров’я, зокрема на щеплення, мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, та особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту», - зазначили у МОЗ.

Для іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медичні послуги мають покриватись за рахунок власних коштів, коштів добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законодавством. Сама вакцина проти COVID-19 є безоплатною, підкреслили в міністерстві.

Усі іноземці та особи без громадянства, яких щепили двома дозами протиковідної вакцини в Україні, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19. Вони можуть отримати його в лікаря, який проводив щеплення, або, якщо вони підписали декларацію з сімейним лікарем, то цей документ можна отримати в нього.

Проте дані про щеплення іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають в України, не можуть бути внесені до електронної системи охорони здоров’я.

Реєстрація та внесення даних відбувається на підставі одного (або кількох) з документів, що посвідчують особу:

  • паспорт громадянина України;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • свідоцтво про народження (для осіб віком до 14 років) або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, легалізований у встановленому порядку;
  • посвідка на постійне проживання в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо іноземці або особи без громадянства зробили перше щеплення проти COVID-19 за кордоном, то вони може записатися на друге щеплення відповідною вакциною (за наявності) в Україні та отримати його на підставі документа про щеплення, виданого в іншій країні.