Кабмін дозволить українцям спілкуватися з держорганами через месенджери

У Кабінеті міністрів України запустять пілотний проєкт, в межах якого громадяни зможуть спілкуватися з державними органами та службами, отримуючи від них інформацію та консультації, за допомогою месенджерів. Відповідний пілотний проєкт уряд планує запустити вже найближчим часом, повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет у Facebook.

За його словами, це не лише спростить спілкування українців з державними службами, але й створить нові робочі місця у тих регіонах, де роботу знайти складно.

«Ми запускаємо пілот, який дозволить держслужбовцям відповідати на запити громадян в месенджерах з віддалених робочих місць. Це дозволить організовувати робочі місця для держслужбовців не тільки в Києві, а й в регіонах. Причому ми хочемо зробити акцент на ті регіони, де найскладніше знайти роботу», — повідомив Дубілет.

Міністр очікує, що із запровадженням спілкування з держслужбовцями через месенджери вартість обслуговування таких контактів знизиться, а якість — підвищиться.

«На відміну від телефонного дзвінка, паперової відповіді або очного візиту, ми можемо налаштовувати алерти і відстежувати випадки неякісних консультацій. Це дозволить нам побудувати правильну фінансову і нефінансову мотивацію для співробітників», — додав міністр.

Перші консультації у чатах через месенджери уряд планує запустити зі службами Міністерства соціальної політики, а згодом така опція має охопити всі напрямки державної служби.