Кабмін оновив формулу ціни на газ для населення

Кабінет міністрів України вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Про це повідомляє пресслужба Уряду.

Змінами встановлено, що НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2020 року продаватиме газ постачальникам природного газу для потреб побутових споживачів (ПСО) за спеціальною формулою.

Зазначається, що ціна газу повинна бути "не вище рівня, який, зокрема, враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1-22 числа місяця постачання газу відповідно до інформації біржі Powernext/EEX, різницю (спред) між ціною на хабі TTF та кордоні України й тариф на послуги транспортування природного газу для точки входу в Україну на міждержавному з’єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною".

Крім того, ціна реалізації газу для ПАТ "Укргазвидобування" з 1 січня 2020 року не може бути вищою за ціну за новою формулою, за вирахуванням торговельної надбавки НАК "Нафтогаз України" на рівні 1,917% зазначеної ціни.