Кабмін пропонує виділяти 150 тис. грн трудовим мігрантам на відкриття власного бізнесу в Україні

Кабінет міністрів України пропонує виділяти до 150 тисяч гривень трудовим мігрантам, які повернулися до України, для відкриття власної справи.

Про це повідомив у Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Відповідний законопроєкт схвалили на засіданні уряду 27 січня. Далі його мають передати на розгляд Верховній Раді.

За словами міністра, людина, яка повернулася в Україну й хоче відкрити власну справу, може взяти на цю потребу до 150 тисяч гривень.

"Одна з головних умов — людина має інвестувати й власні кошти у сумі не меншій, ніж та, що видала держава. Ми розраховуємо, що така підтримка дасть стимули для людей залишатися в Україні, відкрити власний бізнес, інвестувати кошти у свою громаду та у нові робочі місця для українців", - зазначив Шмигаль.

В уряді вважають, що такий крок має стимулювати українців не виїжджати за кордон, а інвестувати кошти у громаду та створювати нові робочі місця вдома.

За підрахунками Кабміну, під час пандемії в Україну повернулися 400 тисяч громадян, водночас згодом знов виїхали за кордон лише 10%. Тож залишилися 360 тисяч колишніх заробітчан, але не всі можуть претендувати на допомогу.

На думку уряду, лише 0,2% безробітних мають навички та схильності до підприємницької діяльності. Тобто, всього 720 людей з 360 тисяч. Таким чином, для економічної реінтеграції для трудових мігрантів пропонується виділити 108 млн грн, щоб мати змогу виплатити по 150 тис. грн 720 людям.