Локдаун не потрібен, якщо українці вакцинуватимуться - Шмигаль

Введення посилених карантинних обмежень не буде потрібне, якщо громадяни відповідально поставляться до вакцинації та пройдуть щеплення проти COVID-19.

Про це під час пресконференції 14 вересня сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

"Чи потрібен нам локдаун? Якщо всі вакцинуються, свідомо і відповідально до цього підходять, - не потрібен. Чи локдаун вплине не економіку - вплине. Ми тільки набрали темп зростання, ми хочемо його зберегти. Тому я буду раз за разом закликати українців вакцинуватися, не переживати. Вакцини, які є в Україні, - надійні, ефективні і безпечні", - наголосив Шмигаль.

Також прем'єр зауважив, що вакцинація проти COVID-19 обов'язковою не буде, але уряд буде мотивувати людей робити щеплення.

Крім того, Шмигаль нагадав, що зміни до постанови про карантинні обмеження, які уряд схвалив 13 вересня, покликані не блокувати роботу економіки й убезпечити населення від інфікування та наслідків COVID-19.

"У "жовтій" зоні все може працювати за умови, що колективи вакциновані щонайменше першою дозою, і відвідувачі провакциновані щонайменше першою дозою. Це нормальні умови для того, щоб не блокувати економіку, не закривати школи, садочки, не переривати навчальний процес, не зменшувати ВВП, надходження в бюджет і, в результаті, не зменшувати зарплати медиків і вчителів з точки зору логічного ланцюжка. Ми хочемо, щоб все працювало, нічого не закривалося, але ми маємо убезпечити людей від заражень і наслідків COVID-19", - сказав прем'єр.

Він додав, що у "червоній" зоні епіднебезпеки також діятимуть вимоги вакцинації для роботи бізнесу і соціальної сфери.

"Треба мати дві дози (вакцини проти COVID-19, - ред.) для того, щоб працювати закладу, але колектив має бути провакцинований на 100%, і відвідувачі також мають показати сертифікат про вакцинацію двома дозами. Це убезпечує людей від зараження і наслідків і це не дає розповсюджуватися ковіду, і водночас дає бізнесу змогу працювати", - заявив Шмигаль.

За його словами, контроль за дотриманням протиепідемічних обмежень покладається на Державну службу з захист прав споживача та Національну поліцію.

Нагадаємо, 13 вересня Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.