Місцева влада взяла на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло для людей

Згідно з підписаним минулого тижня меморандумом, міські голови взяли на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для людей.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 6 жовтня.

Він зазначив, що «Нафтогаз» зі свого боку поставлятиме газ місцевим теплокомуненерго за ціною в 4 рази меншу, ніж на європейському ринку.

«Уряд реструктурує борги та компенсує перед місцевою владою різницю в тарифах. Уся країна буде з теплом. Хочу попередити окремі газопостачальні компанії: будь-які спроби відключити соціальну інфраструктуру від газу або нажитися на ситуації ми будемо жорстко усувати», - наголосив прем’єр.

Також Шмигаль додав, що готовність всієї інфраструктури України до опалювального сезону становить 99%. Мова йде як про ремонт теплових мереж та котелень, так і про підготовку шкіл, лікарень, дитячих садочків і безпосередню підготовку житлових будинків.

«У газосховищах накопичено майже 19 млрд кубічних метрів газу, і цього буде достатньо для проходження зими. Перед керівництвом «Нафтогазу» та «Укргазвидобування» уряд ставить чітке завдання - наростити видобуток власного газу. Всі інструменти для цього були надані: передані ділянки для видобутку, надані ліцензії, укладені угоди про розподіл продукції. Збільшення такого видобутку - це питання національної безпеки», - підкреслив глава уряду.

Нагадаємо, 1 жовтня, під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад представники місцевої та центральної влади разом із НАК «Нафтогаз України» підписали меморандум про непідвищення рівня тарифів на опалення і гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону 2021/2022.