МОЗ пропонує обмежити пересування всередині України та масові зібрання понад 10 людей через коронавірус

Міністр охорони здоров'я України Ілля Ємець пропонує обмежити в Україні масові зібрання понад 10 людей, закрити заклади громадського харчування та торгово-розважальні центри, обмежити пересування в середині країни, запровадити дистанційний режим роботи та переглянути режим роботи громадського транспорту. Відповідне звернення міністра опублікувала пресслужба МОЗ.

«Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків», — заявив Ємець. 

На думку міністра, працювати повинні лише аптеки та продуктові магазини.

"Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб", - наголосив Ємець.

Він пропонує негайно, з урахуванням ситуації, перепрофілювати лікарні в інфекційні, опрацьовувати лише невідкладні випадки, скасувати всі невідкладні заходи та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.

«Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України», — підкреслив Ємець та додав, що самоізоляція — найефективніший спосіб запобігання поширенню хвороби.