"Ми будемо тебе знаходити, карати і ґвалтувати": поліція почала масово штрафувати водіїв

Патрульна поліція почала чергувати в Києві на смугах громадського транспорту, і за 5 днів інспекції виписала 2 тисячі штрафів на 1 мільйон гривень. Про це заявив радник київського міського голови Максим Бахматов в інтерв'ю "Хмарочосу", нарікаючи на проблему з пробками в столиці.

"І наша перша задача – отримати цей інструмент, який би об'єктивно оцінював ситуацію з трафіком у Києві", – сказав він.

Раніше Бахматов створив і очолив координаційну групу з планування та поліпшення міського трафіку Kyiv Traffic Group.

"Уже є перші результати роботи групи. Ми домовилися з поліцією, вони чергуватимуть у години пік (із 7 до 10 ранку і з 5 до 8 вечора) на 12 смугах громадського транспорту і будуть виписувати штрафи тим, хто на них заїжджає", – розповів Бахматов.

"Знаєте скільки ми заробили на штрафах за п'ять днів? Близько мільйона гривень, 2 тисячі штрафів із 15 по 20 жовтня. Тепер ці смуги вільні, ними користується громадський транспорт, оскільки автомобілям на ці смуги заїжджати тепер небезпечно", – додав він.

За словами радника голови КМДА, не всі водії дотримуються правил дорожнього руху.

"Камери зафіксували 27 автомобілів, які щодня заїжджають на смугу громадського транспорту на вулиці Вернадського. Я попросив наш IT-департамент скласти цей список. Тепер можна сказати: "Ти, ти і ти – рагуль. Створюєш небезпеку для велосипедистів. Не даєш нормально проїхати громадському транспорту. Ми будемо тебе знаходити, карати і гвалтувати. Морально, звичайно". І це все можна робити завдяки smart city технологіям", – заявив Бахматов.