На покращення дистанційного навчання для шкіл уряд України виділив 1 млрд грн

Майже один мільярд гривень уряд України розподілив між місцевими бюджетами для боротьби з наслідками коронавірусної хвороби COVID-19 в школах. Зокрема, на закупівлю ноутбуків для вчителів, щоб вони могли викладати дистанційно і покращували навички. 

Про це повідомляє "Дом".

За словами директора навчально-виховного комплексу № 141 "Освітні ресурси та технологічний тренінг" міста Києва Юрія Кінькова, сьогодні онлайн-навчання освоїли всі вчителі. 

"Якщо минулого року у цей період ми хвилювалися, щоб взагалі вчителі уроки проводили, то на сьогодні ми вже боремося за якість уроків, ми контролюємо відвідування дітей, ми можемо зайти на будь-який урок. Для цього розробники зробили певні алгоритми у кожній школі", — розповів він.

За словами заступника міністра освіти з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького, ще рік тому у них елементарно не було ні навичок, ні техніки забезпечити такий рівень дистанційного викладання, як сьогодні.

"За цей період, за ці короткі вісім місяців багато чого зроблено. Впроваджено електронні щоденники і журнали, ними вже користуються понад 300 шкіл. Вони безкоштовні", — повідомив він.

Крім того, щоб допомогти педагогам і навчити їх користуватися цифровими інструментами, держава і адміністрації шкіл організували спеціальні курси.

За даними Міносвіти, в школи вже закупили понад 400 тис. одиниць техніки. Тепер за допомогою нової субвенції в майже 1 млрд грн вчителі отримають нові ноутбуки. У деяких столичних школах техніку навіть можуть надавати учням, у яких немає своїх гаджетів.

"Якщо в столичних освітніх установах ситуація з оснащенням ноутбуками, комп'ютерами та іншою технікою практично в нормі, то в регіонах як учні, так і педагоги гірше забезпечені гаджетами для віддаленого навчання", - підкреслив директор сільської школи в Хмельницькій області Павло Стецюк.

Він додав, що перехід на дистанційне навчання став справжнім викликом і для вчителів, і для учнів.

"Наша школа взагалі сільська, невеличка. В нас навчається 79 учнів. І, звичайно, що на початках це був важкий перехід, оскільки ми не були готові до такого перебігу подій. Хоча й невеличка кількість, але є й такі учні, в яких немає всіх гаджетів. Батьки неспроможні їх забеспечити. Тим більше, якщо в сім'ї є кілька дітей шкільного віку, то звичайно, це все ускладнює дистанційне навчання", — зазначив Стецюк.

Для того, щоб карантинні обмеження не впливали на навчальний процес, в планах у Міністерства освіти розвиток Всеукраїнської школи онлайн. На платформі вже доступні майже дві тис. уроків. Щоб зробити доступним весь цикл навчання, потрібно дозняти ще стільки ж.

Згодом уроки будуть і з субтитрами російською мовою для дітей з тимчасово непідконтрольних Україні територій. Для кримчан уроки запишуть і кримськотатарською. Таким чином, ці школярі навчатимуться в єдиному темпі.