Нацрада оштрафувала на понад 100 тисяч грн телеканал «НАШ» через інтерв’ю Азарова

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала на 105 625,50 гривень телеканал колишнього депутата Євгена Мураєва «НАШ» (логотип «Максі-ТВ») через трансляцію інтерв’ю колишнього прем’єра Миколи Азарова. Про це передає пресслужба Нацради.

Крім штрафу, канал зобов'язали протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

Йдеться про інтерв’ю Азарова Дмитру Гордону, в якому є висловлювання, які, на думку регулятора, порушують закони «Про інформацію» та «Про телебачення і радіомовлення».

Під час позапланової перевірки Нацрада виявила, що Азаров у своїх висловлюваннях про події Революції Гідності, анексії Криму та війни на Донбасі використовував формулювання, які «є спробою фальсифікувати історичні події, підмінити поняття, які визначені у нормативно-правових актах».

Так, висловлювання Азарова визнали такими, що закликають до повалення конституційного ладу, розпалювання ворожнечі, посягання на права і свободи людини.

«Висловлювання М. Азарова містили необ’єктивну інформацію щодо послідовності подій під час збройної агресії Російської Федерації і є прямим продовженням лінії російської пропаганди, а також наративами, подібними до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, визнаної Верховною Радою та міжнародною спільнотою більшості країн Європи країною-агресором, і є такими, що базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю, зокрема через поширення неповної або упередженої інформації», — йдеться у повідомленні.

Також регулятор не зафіксував спроби ведучого змінити риторику гостя, а сама передача містила лише одну точку зору.

Представниця каналу заявила, що компанія вважає, що не порушувала чинних законів, а слова Азарова є оціночними судженнями гостя студії.