Печерський суд заблокував низку українських новинних сайтів

Печерський районний суд Києва постановою від 23 липня заблокував низку новинних сайтів. Про це повідомляє Lb.ua.

У зв'язку з цим Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язала провайдерів закрити доступ до 18 вебресурсів.

Згідно з повідомленням на сайті НКРЗ, постанова суду передбачає "арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет під час використання вебресурсів":

http://go338.top

https://trident-ua.info

https://enigma.ua

https:blogs.korrespondent.net

http://seychas.press

http://www.netadvocate.org

https://compromat.ws

https://sled-net-ua

http://ua-24.com

http://moscow-post.press

https://novindoosh.com

http://www.stalker-world.net

http://rospres.press

https://informator.news

http://ustav.press

http://www.ukrpress.info

http://www.stalker-world.net

Український сайт Інформатор називає постанову Печерського суду "відвертим наступом на свободу слова з боку "реформованого" правосуддя".

"Сьогодні скандальний суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк ухвалив рішення заблокувати наш сайт, enigma.ua, https://trident-ua.info, https://blogs.korrespondent.net і ще 16 інтернетресурсів за розміщення викривальних матеріалів про корупцію в державних органах", - йдеться в повідомленні на сайті.

Як стало відомо, доступ до сайту enigma.ua був заблокований на підставі указу президента України від 15 травня 2017 року, що передбачає блокування таких російських інформаційних ресурсів. Інші українські сайти були заблоковані на підставі того самого указу.

Видання планує оскаржити це рішення в судовому порядку.