Під стінами Верховної Ради "похоронили" свиню: у Києві люди вийшли на акцію протесту проти ринку землі

У середу, 13 листопада, в Києві біля Верховної Ради пройшов мітинг противників затвердження ринку землі, учасники якого на знак протесту "похоронили" свиню під стінами парламенту. Про це повідомляє Інформатор.

Організатором акції виступив Всеукраїнський аграрний рада, який зібрав більше сотні мітингувальників і близько десятка тракторів. Таким чином учасники акції намагалися привернути увагу депутатів до проблеми відкритого ринку землі.

Мітингувальники почали збиратися під стінами парламенту ще до 08:00, тоді ж до будівлі на Грушевського пригнали близько десятка тракторів. Вимоги у мітингувальників все ті ж - не допустити дозволу на продаж української землі в руки іноземців та українських олігархів, і вже хоча б - не в таких кількостях. Спочатку планувалося, що заважатиме ухваленню законопроєкту №2178 будуть за допомогою фізичного заслону - просто заблокувавши вхід до Верховної Ради. Однак в результаті один вхід в будівлю парламенту залишили.

Причому до цього ж входу учасники акції також принесли свиню в труні і вінки. За словами організаторів мітингу, свиня в труні - це те, що чекає українське тваринництво в разі прийняття законопроєкту. Організатори сподіваються, що оскільки народні депутати по шляху в парламент змушені проходити повз цього труни, це допоможе їм при голосуванні за законопроєкт зробити правильний вибір.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнського аграрного ради Денис Марчук. Також він ще раз наголосив, що мітингуючі не проти ринку землі в принципі. Однак для того, щоб українську землю почали продавати, держава спочатку має побороти корупцію. І навіть коли земля буде доступна для покупки українським бізнесом, представники аграрного ради пропонують ввести обмеження - не більше п'яти тисяч гектарів в "одні руки".