"Підбурювання до держзради військових ЗСУ": відкрито справу щодо заступника командувача Чорноморського флоту РФ

Офіс генпрокурора розпочав кримінальне провадження стосовно заступника командувача Чорноморського флоту ВМФ Росії, який змушував українських військових у 2014 році перейти на бік ворога.

Про це повідомили в пресслужбі ОГПУ.

За даними слідства, військовий ЗС РФ у березні 2014 року умисно, з метою заподіяння шкоди обороноздатності та державній безпеці України, а також зміни меж території нашої держави, схиляв військовослужбовців Збройних сил України до вчинення державної зради.

"Погрожуючи застосуванням військовослужбовцями Збройних сил країни-окупанта фізичного насильства та зброї, він змушував декілька десятків українських військовослужбовців перейти на бік ворога в період збройного конфлікту", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, прокурори ОГПУ встановили додаткові факти вчинення злочинів високопосадовцями ЗС РФ, які, зокрема, призвели до окупації території Автономної Республіки Крим і Севастополю та інших тяжких наслідків.

Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27 та ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада та підбурювання до вчинення зради).

Максимальна санкція за вчинення вказаного особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.