Президент відкликав з Ради законопроєкт, яким пропонував розпустити КСУ

Президент України Володимир Зеленський відкликав з Верховній Раді проєкт Закону №4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким пропонував розпустити весь склад Конституційного суду України.

Про це зазначається на сайті парламенту.

Нагадаємо, 27 жовтня 2020 года Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

29 жовтня 2020 року глава держави зареєстрував законопроєкт, яким запропонував звільнити всіх суддів КСУ через скасування відповідальністі за брехню у декларації.

Зеленський наполягав визнати рішення суддів «нікчемним та як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів».

Законопроєкт також мав повернути редакцію закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, які діяли до рішення КСУ.

Згідно з пояснювальною запискою, Зеленський вважав, що ухвалення цього закону забезпечить дотримання конституційного ладу в Україні і незворотність європейського курсу України, запобігатиме корупції в органах державної влади та зміцнить авторитет України на міжнародній арені.