Рада хоче збільшити ліміт безподаткової доставки товарів з-за кордону

Верховна Рада планує дозволити ввезення товарів до 150 євро з іноземних інтернет-магазинів без оподаткування. Наразі оподатковуються товари від 100 євро.

Про це передає пресслужба парламенту.

За відповідний законопроєкт №4278 щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях у першому читанні проголосували 346 депутатів.

Так, Рада хоче внести зміни до Податкового кодексу, щоб дозволити без оподаткування доставляти в Україну товари до 150 євро.

Зазначається, що зменшення ліміту до 100 євро у 2019 році "було неефективним". Це призвело до скорочення відправлень в Україну, зменшення доходів міжнародних поштових і міжнародних експрес-перевізників, а також активізації «сірих» схем ввезення товарів через кордон.

Депутати пояснили, що через зменшення безмитного ліміту частина людей може відмовлятися від замовлень, а поштовим операторам доводиться витрачати кошти на утримання товарів, від яких відмовилися.

Автори обіцяють, що законопроєкт полегшить та зробить прозорим обмін міжнародними поштовими та експрес-відправленнями, а також призведе до збільшення митних платежів.

Також депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №4279, який стосується змін до Митного кодексу.

Проект Закону щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування пропонується заборонити українцям пересилати алкоголь та тютюнові вироби з-за кордону.

Перед тим, як зміни набудуть чинності, законопроєкти мають ухвалити у другому читанні.