Рада може ухвалити закон, що заборонить повернення ПриватБанку Коломойському — ЗМІ

В українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати виведені з ринку шляхом націоналізації банки колишнім власникам. Таку вимогу Україні висунув Міжнародний валютний фонд. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на свої джерела.

Також про це повідомляє Економічна правда, посилаючись на власні джерела в НБУ та уряді, а також ексдепутат Сергій Лещенко.

Розробка нового законопроєкту стала вимогою МВФ, який наголошує на необхідності збереження рішення уряду щодо націоналізації ПриватБанку та необхідності повернення виведених з цього банку коштів колишніми власниками Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим та пов’язаними з ними компаніями.

Наразі у судах розглядається низка справ за позовом Ігоря Коломойського до Нацбанку, Міністерства фінансів, уряду та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. У своїх позовах Коломойський оскаржує процедуру націоналізації ПриватБанку, продаж акцій банку державі за 1 гривню та інші, законність перевірки, яку провів Нацбанк у ПриватБанку і за підсумками якої ухвалив рішення націоналізувати банк.

Разом з цим, ПриватБанк також судиться зі своїми колишніми власниками, вимагаючи в українських та міжнародних судах стягнути з Коломойського кошти, які олігарх вивів з ПриватБанку напередодні націоналізації. Загальну суму цих коштів оцінюють у 5,5 мільярда доларів.

«Ми вже завершуємо роботу над законопроєктом за участі експертів МВФ», — повідомив представник Фонду гарантування вкладів у коментарі Reuters.

У Нацбанку та МВФ коментувати законопроєкт відмовилися.