Рада ухвалила законопроєкт про держпідтримку «Пласту» та інших скаутів

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №0976 про державну підтримку Національної скаутської організації «Пласт» та інших скаутських організацій України. Про це йдеться на сайті парламенту.

За відповідний законопроєкт проголосували 316 народних депутатів.

При підготовці законопроєкту до повторного розгляду робоча група врахувала пропозиції президента і тепер документ стосується не тільки руху «Пласту», але і всіх скаутів.

«Було змінено назву закону на більш загальну «Про визнання пластового руху та особливості державної політики підтримки пластового і скаутського руху», — повідомив під час обговорення законопроект глава комітету з питань молоді та спорту Андрій Кожем’якін (фракція «Батьківщина»).

За словами Кожем’якіна, із законопроєкту вилучили норми, що суперечать законодавству і порушують принципи рівності громадських організацій.

Закон передбачає розробку органами виконавчої влади та місцевого самоврядування державних і місцевих програм щодо дітей та молоді з урахуванням пропозицій «Пласту» та інших скаутських громадських об’єднань. 

«Законом визначено, що органам виконавчої влади та місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову інформаційну підтримку діяльності пластових і скаутських громадських об’єднань», — зазначив Кожем’якін.

За його словами, у державних і місцевих бюджетах під час формування можуть передбачатися витрати на підтримку пластової та скаутської освітніх програм.