Рада ухвалила законопроєкти Зеленського для підтримки бізнесу під час карантинних обмежень

Верховна Рада прийняла два законопроєкти президента України Володимира Зеленського, які передбачають матеріальну підтримку платників податків та населення на період дії посилених обмежувальних заходів, введених для запобігання поширенню коронавірусу.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Так, за законопроєкт №4429 про соціальну підтримку підприємців на час карантину проголосували 297 депутатів.

Зокрема, отримати 8 тисяч гривень одноразової допомоги від держави можуть застраховані особи — йдеться про Загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а там застраховані всі, хто працює офіційно.

Також для отримання допомоги людина має втратити частину доходу через карантинні обмежувальні заходи, тобто якщо закрили місце робити або обмежили роботу закладу, де працює людина.

Така ж історія з фізичними особами-підприємцями (ФОП) — вони отримають допомогу, якщо втратили частину доходу через карантин, бо на їхню діяльність розповсюджуються запроваджені державою обмеження. Також закон скасовує стягнення плати за оренду державного й комунального майна для бізнесу, чия дільність була заборонена під час карантину.

Документ передбачає одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання, якщо вони через карантин були змушені скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.

Розмір такої допомоги «визначається пропорційно робочому часу працівника, якого скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати восьми тисяч гривень на одного працівника».

Водночас, не зможуть отримати допомогу наймані працівники, за яких не нарахували ЄСВ за третій квартал 2020 року, а також ті, чия середня зарплата за місяць понад 30 тисяч гривень.

Також допомогу не зможуть отримати ФОПи, які зареєструвалися менш ніж три місяці тому та сплатили ЄСВ за менше ніж три місяці; наймані працівники, які є одночасно ФОПами; підприємці, які на час набрання чинності закону припинили діяльність.

Крім того, за законопроєкт №4430, яким внесли зміни до Податкового кодексу, проголосували 302 депутати. Він передбачає:

  • платникам податків спишуть податковий борг, якщо він не перевищує 3060 гривень і не був погашений станом на 1 листопада 2020 року;
  • податковий борг платників податків — фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень, відтермінують до 29 грудня 2020-го;
  • спишуть пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати податкового боргу;
  • податкова не застосовуватиме заходи для стягнення боргу, якщо його сума не перевищує 3060 гривень;
  • матеріальну допомогу не оподатковуватимуть податком на доходи фізосіб та податком на прибуток;
  • платники єдиного податку I групи не сплачуватимуть цей податок у грудні 2020-го та в січні-травні 2021 року.