Санкції щодо мережі магазинів "Спортмастер" ввели через роботу в окупованому Криму ㅡ СБУ

Санкції щодо компанії Sportmaster Operations Pte. Ltd (Сінгапур), якій безпосередньо належить ТОВ "Спортмастер-Україна", впроваджено на підставі інформації про роботу мережі в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в пресслужбі СБУ.

"Санкції щодо сінгапурської компанії Sportmaster Operations Pte. Ltd (засновник відповідної мережі "Спортмастер") впроваджено на підставі інформації про роботу мережі в Криму. Введенню санкцій передував лист СБУ на адресу МЗС України, спрямований ще влітку минулого року, про протиправність такої діяльності на тимчасово окупованих територіях", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Міністерство закордонних справ України "неодноразово зверталося з відповідними нотами до держорганів Сінгапуру, які залишилися без розгляду і належного реагування".

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони 19 лютого запровадила санкції проти 8 фізичних осіб та 19 юридичних осіб, серед яких опинилась і компанія Sportmaster Operations Pte. Ltd.

Ця компанія зареєстрована в Сінгапурі, однак була заснована росіянами і її головний офіс розташований у Москві. Вона володіє однойменною мережею магазинів спортивних товарів у Росії, Білорусі, Казахстані, Китаї, Польщі та Україні.

Згідно з даними українського Єдиного реєстру юридичних осіб, Sportmaster Operations Pte. Ltd є засновником ТОВ "Спортмастер Україна" і володіє часткою в 99%.

Санкції щодо компанії ввели на три роки. Вони передбачають: повну заборону торгових операцій; повну заборону на транзит ресурсів, польоти та перевезення на території України; запобігання виведенню капіталів за кордон; заборону на ввезення продукції сінгапурської компанії Sportmaster Operations Pte. Ltd самою фірмою або через іноземних посередників.

Як зазначають на сайті мережі, її магазини розташовані у 15 містах України. Наразі вони продовжують працювати в звичайному режимі попри введені санкції.