Ще чотири помісні церкви готуються визнати ПЦУ - Епіфаній

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній очікує, що у 2020 році ПЦУ визнають ще чотири помісних церкви. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Прямий».

«Я вірю і переконаний в тому, що в наступному році (2020, — ред.) ми отримаємо також визнання декількох помісних православних церков. Я б не хотів називати детально, але це ті церкви, які публічно обговорюють це: і румунська, і кіпрська, і болгарська, і грузинська», — сказав він.

Епіфаній висловив сподівання, що ці церкви у 2020 році долучаться до процесу визнання автокефалії Української православної церкви.

«Звичайно, що буде вестися боротьба, і вона ведеться. Тому що, зазнавши поразки, тут, всередині країни, можемо згадати ті процеси, які відбувалися напередодні об’єднавчого собору», — додав митрополит.

ПЦУ вже визнала Константинополь­ська православна церква (6 січня 2019 року), Александрійська православна церква (8 листопада 2019 року) та Елладська православна церква (12 жовтня 2019 року).

Епіфаній також заявив, що, попри хороші стосунки з чинною владою в Україні, попередня влада ставилася більш відповідально до церкви.