Ще двоє окупантів отримали підозри за сексуальне насильство та знущання з цивільних

Ще двом військовослужбовцям збройних сил росії, які знущалися з мирних мешканців під час окупації у Чернігівській області, повідомили про підозри в порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, група військовослужбовців рф у березні 2022 року, коли перебувала в одному з населених пунктів Чернігівського району, жорстоко поводилися з цивільним населенням.

Підозрювані оселилися в будинку, де проживала сім'я — неповнолітня дівчина-підліток, її брат та бабуся. Командир підрозділу рф неодноразово намагався зґвалтувати 16-річну дівчину, застосовуючи до неї психологічне та фізичне насильство: бив по голові зброєю, душив, погрожував вбити її рідню та віддати потерпілу для зґвалтування іншим окупантам.

Окрім того, російські солдати неодноразово в морозну погоду утримували брата дівчини на подвір'ї будинку в кайданках та без верхнього одягу та завдавали тілесних ушкоджень.

Правоохоронці повідомили окупантам про підозру за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція цієї статті передбачає від 8 до 12 років за ґратами.

Звертаємо увагу, що на сайті уповноваженої ВРУ з прав людини розміщений номер безоплатної конфіденційної лінії психологічної допомоги, куди можна звернутися через пережите зґвалтування.

Про воєнні злочини можна повідомити на сайті warcrimes.com.ua або за телефонами: +38 096 100 44 38, +38 068 323 58 56