Шість українських телеканалів порушили мовний закон: транслювали фільми та серіали російською - Кремінь

Після набуття чинності норм закону про мову, які визначають, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова з 16 липня, за результатами моніторингу порушення закону виявили на телеканалах «Інтер», «Україна», «ICTV», «Мега», «НТН» та «К1».

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Facebook.

Як зазначаєтьяс, загалом Секретаріат мовного омбудсмена 16-17 липня моніторив 28 телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

Зокрема, на телеканалі «Інтер» зафіксували 6 порушень: там показували російськомовні стрічки «Слідство вели», «Речдок», «Особливий випадок»,« Лисиця і заєць», «Гостя з майбутнього», «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», «Таїсія».

5 порушень щодо показу фільмів та серіалів російською виявили на телеканалі «Україна». Зокрема через показ фільмів «Помилковий лист» та «Незабута», а також телесеріалів «Німа», «Втікачі» та «Дім Надії».

На телеканалах «Мега» та «ICTV» зафіксували по два порушення, а на «К1» та «НТН» ㅡ по одному.

На інших телеканалах порушень закону щодо мови демонстрування фільмів не виявили.

Також Кремінь зазначив, що вже направив лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати санкції до порушників. Окрім того, він звернувся до самих телеканалів щодо «неухильного виконання норм» мовного закону.