США відновлюють польоти у районах повітряного простору окупованого Криму

Сполучені Штати Америки зняли заборону своїм авіакомпаніям на польоти над окупованих Кримом. Проте польоти над окупованими територіями України Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) відзначає як «небезпечні».

Про це йдеться в заяві Адміністрації департаменту транспорту США.

Зазначається, що через «зміни умов в Україні та супутніх ризиків для цивільної авіації США» з 27 жовтня Федеральне управління цивільної авіації США дозволило своїм авіакомпаніям відновити польоти в районах повітряного простору окупованого Сімферополя.

Раніше польоти над включеним Кримом вважалися занадто небезпечними для пасажирських рейсів, тому США ввели відповідну заборону до 27 жовтня 2020 року.

Водночас польоти над окупованими територіями України FAA відзначає як все ще «небезпечні». Заборона літати цивільної авіації у районі Дніпра продовжили ще на рік ㅡ до 27 жовтня 2021 року.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив в Telegram-каналі, що Федеральна авіаційна адміністрація зняла обмеження на польоти через повітряний простір над Чорним морем моремпід відповідальністю України, оскільки українська сторона забезпечила безпеку таких польотів.

«Ми пишаємось таким результатом конструктивної взаємодії фахівців Державіаслужби України та Украероруху з міжнародними авіаційними організаціями та авіаційними владами різних держав, і зокрема з Федеральною Авіаційною Адміністрацією Департаменту Транспорту США», ㅡ наголосив Криклій.