Стерненко заявив, що слідство у справі щодо нападу на нього зупинили, а замовника не шукають

Ексочільник одеського «Правого сектору» Сергій Стерненко заявив, що слідство у справі щодо третього нападу на нього 25 травня 2018 року, під час якого загинув один з нападників Іван Кузнецов, зупинили, а організаторів, посередників і замовника не шукають. Про це він повідомив у Facebook.

Стерненко каже, що за повідомленням слідчого, провадження щодо третього нападу на нього зупинили.

«Формальною підставою для цього стало оголошення у розшук за хуліганство (так, коли тебе намагаються позбавити життя на замовлення, то це у нас «хуліганство») виконавця Олександра Ісайкула. Ісайкулу СБУ дала втекти з України ще 17 березня 2019 року», — написав активіст. 

Він наголосив, що зупинка провадження означає і припинення будь-яких слідчих дій. Стерненко розповів, що ще в травні звертався із клопотанням до прокурора Бозовуляка з вимогою виділити матеріали по виконавцю Ісайкулу в окреме провадження і зупинити вже його, щоб не спливали строки розслідування.

Водночас основне провадження, каже Стерненко, необхідно було і далі розслідувати, бо «досі немає підозр організаторам Подобєдову та Посувайлу і слідство навіть не намагається шукати замовника та всіх інших співучасників».

«Однак прокурор мені невмотивовано відмовив, і зупинили саме основне провадження. Теоретично жодні слідчі дії можуть не проводитись тепер роками. Практично це означає що Ірина Венедіктова за сприяння Авакова та за погодженням із Зеленським відмазує всіх причетних до спроб мене вбити. Відповідно, це ж стосується і всіх нападів на інших активістів в Одесі. Та і ще двох попередніх нападів на мене», — написав активіст.

Він також додав, що разом з цим «слідчий почав займатись процесуальним терором». Стерненко каже, що слідчий надіслав йому 5 повісток на кожен день тижня із вимогою прибути о 10:00 в СБУ для ознайомлення із матеріалами провадження проти нього.

«Такі дії слідчого це тиск, спрямований на виконання протиправної вказівки Венедіктової негайно передати справу в одеський суд та засудити мене за необхідну оборону», — зауважив Стерненко.