"Сюрпризи" нового опалювального сезону

«Нафтогаз» планує повернути ціни на газ для населення до 9,7 тисяч гривень. Тож, до грудня споживачі побачать трохи інші цифри, туди може додатися близько 2 тисяч гривень.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

На питання ведучого програми, чи варто очікувати найближчим часом українцям зниження ціни на газ, Землянський відповів, що навпаки «Нафтогаз» планує ближче до зими повернути ціни до верхньої межі, яка була передбачена постановою Кабміну, тобто до 9,7 тисячі гривень за тисячу кубічних метрів.

«Останнім часом стало прийнято маніпулювати цифрами і називати ціну газу без податків, тому ми отримували такі гарні цифри 4,8 тис. грн і 4,5 тис. грн. Але це відрізняється від того, що могло бути у платіжках. Зараз споживач бачить у своїх платіжках від 6,1 тисячі до 7 тисяч гривень в залежності від регіону. До грудня споживач побачить трохи інші цифри, туди додасться близько 2 тисяч гривень», – зазначив експерт з енергетичних питань.

Також Землянський прокоментував, що Польща готова продавати Україні американський зріджений газ. Але, за його словами, поки немає можливості отримувати звідти великий обсяг. Крім того, купувати цей газ Україна буде за цінами, які встановилися на європейському ринку.