У листопаді вартість газу для населення збільшиться на 14,7%

Нафтогаз збільшив у листопаді вартість газу для населення на 14,7% — до 4,899 тисячі гривень. Однак це найменша ціна для листопаду за останні чотири роки. Про це повідомляє прессслужба Нафтогазу.

Зазначимо, що ціна у 4899 гривень не враховує ПДВ, націнку газзбутів та транспортні витрати. Це найнижча з 2016 року ціна на газ для населення в листопаді.

«Цього місяця регульована ціна газу виявилася вищою, ніж ціна на умовах пропозиції від Нафтогазу «Газовий запас» (4874,42 грн за тисячу кубометрів), тож споживачі, які скористались цією пропозицією, зекономлять свої кошти», — нагадали в компанії.

Ціна газу для населення в Україні зараз визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Відповідна постанова Кабміну діє до кінця 2019 року.

Так, для визначення ціни на газ Нафтогаз обирає найнижчий рівень серед 4 визначених урядом варіантів — ціни Нафтогазу для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Мінекономрозвитку щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозваженої ціни на Українській енергетичній біржі та ціни за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року.

«Цього місяця найменшою виявилась ціна Нафтогазу для комерційних споживачів на умовах передоплати», — розповіли у компанії.