У мережі з’явилося відео, де людина, яка схожа на нардепа Лероса, хоче зімітувати напад на себе - ДБР

У мережі 13 вересня опублікували відео, на якому людина, що зовні схожа на народного депутата Гео Лероса, яка за грошову винагороду підшукує співучасників для імітації нападу на себе особисто задля створення ілюзії погроз, нібито, за політичну діяльність та з метою дискредитації органів державної влади.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

Правоохоронці зазначили, що відео під назвою «Появились новые подробности в поджоге Mercedes Benz Лероса» опублікували 13 вересня 2021 року на одному із Telegram-каналів.

У відомстві заявили, що дії людини на відео можуть містити ознаки кримінального злочину.

Також на відео ця людина обговорює зі співрозмовником план використання даної ситуації, як інформаційного приводу для подальших публічних виступів.

За таких обставин дії вказаної особи можуть бути кваліфіковані за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) та ч. 2 ст. 384 КК України (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу). У ДБР кажуть, що проінформували про це Офіс генерального прокурора задля надання правової оцінки та внесення інформації в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Водночас Гео Лерос у Facebook назвав це відео «брудною кампанією» проти нього у відповідь на події, які відбулися із ним у Раді минулого тижня. Депутат переконує, що звук у відеоролику «повністю сфабрикований» і наголошує, що на ньому замазано 70% екрану.

«У мене є прості питання до авторів цього «творіння»: Чи можливо, щоб дане відео, записане рік-півтора тому(якщо взяти до уваги тему відео), але вийшло воно тільки зараз? Невже зграя Зеленського так довго терпіла, і нарешті "увірвався терпець"? Чого чекали? Чому на відео замазано 70% екрану? Хто ж там? Де це знято і коли?» — написав депутат.

Він вимагає опублікувати повну версію відео, щоб провести його експертизу.

«Сама тема і звук обрані не просто так, адже є максимально цинічною спробою знищити мою репутацію. В мої уста вкладають якість неадекватні слова, за які я би давно сидів у в’язниці, але вони чомусь чекали саме цього моменту», — наголошує Лерос.

Нардеп додав, що 14 вересня подасть заяву в правоохоронні органи, щоб ті дали оцінку цьому відео.

Нагадаємо, що 28 серпня 2020 року народний депутат Гео Лерос заявив про ймовірний підпал свого автомобіля. Інцидент він пов’язав зі своєю політичною діяльністю.