У Мінʼюсті розповіли, як живуть і чим займаються полонені окупанти

В установах Державної кримінально-виконавчої служби України для тримання військовополонених утворили 51 дільницю, розташовану майже в кожному регіоні України, та один табір на заході держави.

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в етері національного телемарафону, передає пресслужба відомства.

За його словами, табір для військовополонених охороняється. Для полонених там створили належні побутові умови, організували медичне забезпечення.

«Важливо, що військовополонені працюють. Вони не проводять своє буття, просто дивлячись у стелю. Вони займаються деревообробкою та приносять користь для українського суспільства», — зазначив міністр.

Малюська сказав, що, якщо доставити військовополонених безпосередньо до табору неможливо, вони можуть тимчасово перебувати у дільницях, створених в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Також до дільниць відправляють полонених, яких незабаром планують обміняти.

У таких дільницях військовополонені живуть в окремих приміщеннях у виправних колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, середнього та максимального рівня безпеки, а також у СІЗО. Їх тримають ізольовано від інших засуджених та людей, узятих під варту.

«Умови тримання як у таборі, так і в дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими людьми відповідають їхньому статусу й базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права», — наголосив міністр.

Він вірить, що коли кадри з умовами тримання окупантів побачать у росії, то українських громадян утримуватимуть в аналогічних умовах, доки їх не обміняють.

Фінансування тримання полонених у таборах і дільницях для тримання військовополонених відбувається коштом резервного фонду держбюджету. Витрати на утримання одного військовополоненого становлять приблизно 3 тисячі гривень на місяць.