У поліції розповіли, как контролюють дотримання карантинних обмежень громадянами та суб’єктами господарювання

Поліція проводить профілактичну роботу з метою необхідності дотримання протиепідемічних заходів та роз'яснюють людям про нові санкції, введені з 21 листопада, за порушення карантинних обмежень.

Про це повідомляє пресслужба поліції Києва.

Зазначається, що співробітники поліції в складі мобільних груп здійснюють перевірку дотримання карантину в громадських будівлях і громадському транспорті та пояснюють нові вимоги законодавства, зокрема наголошують на необхідності не тільки носіння засобів індивідуального захисту, а й правильного їх використання.

Крім того, правоохоронці роздають громадянам захисні маски, хто їх не має.

"У випадку, коли громадяни не реагуватимуть на зауваження поліцейських і відмовлятимуться від використання засобів захисту, правоохоронці у межах своєї компетенції та відповідно до службових повноважень притягуватимуть таких правопорушників до відповідальності", - заявили в поліції.

Нагадаємо, з 21 листопада набрав чинності Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19)". Закон спрямований на запобігання поширенню гострих респіраторних хвороби COVID-2019 серед населення України.

Відтак перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, передбачено покарання у вигляді штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це - 170 – 255 гривень.