У ПЦУ відповіли на закиди Філарета щодо Томосу: Його умови були відомі до собору

Архієпископ ПЦУ Евстратій (Зоря) спростував заяву почесного патріарха Філарета щодо того, що умови Томосу не були відомі під час Об'єднавчого собору у грудні 2018 року. Про це повыдомляє НВ.

«Текст Томосу публічно широко відомий з 6 січня 2019 р. А основні його положення були зрозумілі ще з проекту Статуту ПЦУ, запропонованого Синодом ВП для Об‘єднавчого Собору. Тобто 15 грудня 2018 р. точно було відомо і про миро, і про діаспору, і про право апеляції», — написав Зоря у Facebook.

Він додав, що це не було відомо дослівно, але що ці точки є принциповими для Вселенського патріархату і будуть відображені в Томосі - було відомо і зрозуміло.

«Тому на мою думку нинішня критика Томосу походить зовсім не від його об'єктивного змісту, адже у противному випадку вона би з‘явилася щонайменше на 5 місяців раніше», — зазначив Зоря.

11 червня Філарет заявив, що скликає на 20 червня помісний собор УПЦ КП, на якому скасує рішення собору від 15 грудня 2018 року про ліквідацію Київського патріархату.

Філарет додав, що відмовляється приймати Томос про автокефалію від Вселенського патріархата, адже не знав про його «кабальні» умови на Об'єднавчому соборі.