У Раді хочуть ввести ПДВ для іноземних електронних сервісів

У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №2634, який вводить податок на додану вартість (ПДВ) для іноземних електронних сервісів, таких як Google Play, AppleMusic, Netflix і Steam. Про це йдеться на сайті парламенту.

Законопроєкт пропонує вказати в Податковому кодексі норми, які визначають порядок оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) електронні послуги, які надають фізособам нерезиденти.

Зокрема, пропонується визначити конкретний перелік електронних послуг, включити нерезидентів в перелік осіб, які реєструються платниками ПДВ, а також встановити правила визначення місця поставки електронних послуг (B2C).

Згідно з пояснювальною запискою законопроєкту, пропонується звільнити нерезидента від обов'язку реєструвати податкові накладні, а також передбачити сплату податкового зобов'язання для нерезидента в іноземній валюті.

При цьому, реєструватися як платником ПДВ будуть тільки ті іноземні фірми, які отримують дохід понад 1 млн гривень від продажу електронних сервісів в Україні, а компанії з меншим доходом зможуть реєструватися на добровільній основі. Повідомлення про обов'язкову реєстрацію буде надсилати Податкова служба.