У річницю Євромайдану до Зеленського у «Феофанію» вирушили автопробігом активісти

У 7-му річницю Революції Гідності активісти автопробігом вирушили до лікарні «Феофанія», в якій лікується президент України Володимир Зеленський, аби проголосити ряд вимог, зокрема вирішити питання конституційної кризи, боротьби з корупцією, епідемії в країні тощо.

Про це повідомляє Громадське.

Так, серед основних вимог активістів - вирішення впродовж останніх чотирьох пленарних днів роботи Верховної Ради конституційної кризи.

Крім того, вимоги активістів стосуються питань боротьби з корупцією, деяких законопроєктів, питання політичних репресій, роботи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та епідемії COVID-19 в Україні.

Зокрема, активісти вимагають від влади повернути повноваження Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національному антикорупційному бюро України (НАБУ), ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва, завершити судову реформу та реформувати Службу Безпеки України.

Також серед вимог є відкликання законопроєкту президента Володимира Зеленського про перезапуск Конституційного суду та законопроєкту про народовладдя шляхом референдуму. Згадали також і про «всенародне опитування Зеленського» — активісти вимагали покарати його організаторів, оскільки воно «створило неправомірну політичну перевагу під час виборів для партії влади».

Водночас у низці вимог зазначили припинити кримінальні переслідування, звільнити з-під варти Андрія Антоненка та звільнити з посад винних у репресіях правоохоронців.

Вимагають також відкликати «План дій» української делегації в ТКГ щодо Донбасу та заборонити відведення українських військ вздовж лінії розмежування.

Окрім цього, активісти заявили про «некомпетентність влади» у боротьбі з епідемією коронавірусу. Вони вимагають відставку повного складу Кабінету Міністрів України та початок розслідування розподілу коштів з COVID-фонду.

Зазначається, що в автопробігу приймали участь: «Рух опору капітуляції», представники «Демократичної сокири», «Свободи», «Національного корпусу», звичайні громадяни, ветерани війни.

Усього в Києві відбулись кілька акцій до Дня гідності та свободи. Заступник голови Нацполіції Андрій Крищенко розповів, що ситуація в місті була відносно спокійна.

В кінці автопробігу під лікарнею «Феофанія» активісти «закатали Зеленського в асфальт» - розстелили плакат з написом «Зе!», а потім засипали його землею і шматками асфальту. Під час цього процесу транслювалися промови президента про рівні права для всіх та відсутності привілеїв, пише "Страна".

Нагадаємо, сьогодні, 21 листопада, в Україні вшановують 7-му річницю трагічних подій на Майдані в центрі Києва.

21 листопада 2013 року тодішній уряд вирішив припинити підготовку до Асоціації України з ЄС. На знак протесту того ж вечора на Майдані Незалежності вперше зібрались активісти. Уже незабаром протести перетворилися на історичну подію — Революцію Гідності. За три місяці Євромайдан неодноразово намагалися розігнати силовики, активістів заарештовували, викрадали, катували, убивали.