У росії не планували обмінювати українських військовополонених з Оленівки і навмисно вбила їх, замінувавши колонію - ГУР

Українська розвідка встановила деякі обставини вибуху в Оленівській колонії, де загинули українські військовополонені. У розвідці кажуть, що рф навмисно замінувала колонію і вбила там полонених бійців, щоб приховати факти тортур і знущань з них.

Про це йдеться в заяві Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

«Російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених», — заявила розвідка.

За наявними даними ГУР, місця утримання українських бійців замінували бойовики ПВК «Вагнер» з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.

Як зазначили в розвідці, українських полонених перед цим регулярно допитували «слідчі» самопроголошеної «днр», «вагнерівці» та представники фсб рф. Під час допитів активно використовували фізичні тортури та побої.

«Такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів», — кажуть в ГУР МО, наголошуючи, що допити не мали успіху й українські бійці проявили «виключну мужність та незламну силу волі».

У розвідці додали, що якби вдалося «зламати» полонених, їх планували залучити до зйомки у проросійських репортажах, у яких українські бійці нібито «визнали б скоєні ними злочини проти місцевого населення, відреклися від своїх поглядів та засудили дії керівництва України».