У "Слузі народу" планують скоротити призов до української армії

Скасування обов'язкового призову в армію дозволить Україні створити професійні Збройні сили за стандартами НАТО. Про це заявила народна депутатка від партії "Слуга народу", представниця Кабінету міністрів у Верховній Раді Ірина Верещук в ефірі "Обозреватель TV".

"Маємо стратегічну мету – перехід на професійну армію за стандартами НАТО. Ми повинні до неї прагнути. Це вже багато років обговорюється в суспільстві і на політичному рівні, хто є ефективніше на полі бою – професійний військовий або 18-річний юнак-призовник, якого призвали після школи і відправили воювати", - сказала депутатка.

Верещук додала, що скорочення призову в армію має бути пов'язане з професіоналізацією Збройних Сил України.

"Якщо ми говоримо про професійну армію, то чисельність повинна зменшуватися. Люди повинні виконувати інші обов'язки. Є військово-облікові спеціальності, їх сьогодні треба міняти, тому що ми живемо за лекалами Радянського Союзу. Ми зараз повинні зробити так, щоб уберегти життя військовослужбовців і перемагати на полі бою... Професійна армія не буде більшою. Для цього не буде потреби, тому що воюють зараз бойовими дронами, IT-технологіями. Намагаються зробити все, щоб зберегти життя і здоров'я солдата", – відзначила політик.