У Twitter спікера Зеленського звинуватили в хамстві

Навколо прес-секретаря Президента України Юлії Мендель розгорівся скандал - користувачі Twitter звинуватили її в хамстві по відношенню до журналістів. Сама спікер Зеленського запевняє, що не хамила - це був жарт. Про це повідомляють #Букви.

Так, вчора Юлія Мендель в Twitter опублікувала твіт з короткою ремаркою Зеленського щодо ситуації з "ПриватБанком".

Під цією публікацією "5 канал" перепитав у Мендель, чи буде твіт опублікований українською мовою, щоб ті, хто не володіють англійською могли прочитати.

"Вибачте, а українською буде? Щоб не виникало "мєня нє так понялі, журналісти нєправільно пєрєвєлі". Дякуємо", - йдеться в коментарі "5 каналу".

 

У відповідь Юлія Мендель порадила перейти на сторінку Адміністраціі Президента в Twitter.

Проте коментатори не заспокоювалися і стали пред'являти претензії, що прес-служба Президента України повинна надавати інформацію українською мовою в першу чергу. Хтось пожартував, що скоро "будемо дякувати, що не російською мовою написано".

У відповідь на це спікер Зеленського написала: "Можу почати суржиком, спеціально для "5 каналу".

Далі в коментарях користувачі стали звинувачувати Юлію Мендель в хамстві, причому в хамстві "не тільки по відношенню до "5 каналу", але і до всіх україномовним громадянам України, які, на жаль, не знають англійської мови". А хтось запропонував до Мендель звертатися не пані, а чувіха, ймовірно згадуючи виступ Володимира Зеленського на iForum-2019 в Києві, де він вживав багато сленгових слів.

Але знайшлися і ті, хто вирішив присоромити "5 канал".

"Ви ідіоти, якщо не можете перевести таку просту фразу"

"Капец, ганьба, "5 канал" в тві як троль пише"

А хтось вирішив допомогти і опублікував україномовний варіант твіту Юлії Мендель.

Юлія Мендель заявила, що їй не звикати до баталій під її публікаціями в соцмережах, а її відповідь "5 каналу" був жартом, так як вони перші написали коментар суржиком і вона вирішила відповісти їм також.

"Дивіться, позиція така: ми рухаємося в Європу, ми затвердили курс на євроінтеграцію. Сьогодні за останніми опитуваннями 57% українців підтвердили те, що вони хочуть йти в Євросоюз. Ми декларуємо те, що ми велика європейська країна, яка є великою за європейськими цінностями. Я як спікер Президента веду Twitter англійською мовою, Facebook - українською мовою. Вся ця інформація репоститься українською мовою в інших акаунтах Twitter. І мене журналісти звинувачують в тому, що я розмовляю на міжнародних англійською мовою ... Це смішно. Звинувачення в мою адресу в хамстві є абсолютно безпідставним. Я відповіла жартома: якщо журналісти мені пишуть суржиком, то і їм відповісти я теж можу суржиком. Але це був жарт", - заявила Юлія Мендель.