У Зеленського планують змінити мовний закон - подробиці

До мовного закону можуть бути внесені правки. Про таке заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, повідомляє 5 канал.

"Якщо імплементація цього закону потребуватиме якихось правок, вони будуть внесені. Але концептуальна для нас річ – єдиною державною мовою в Україні є і буде українська", – наголосив посадовець.

Крім того, на запитання, хто взагалі буде моніторити ефективність виконання тих чи інших законів, Стефанчук відповів: "Це повинно стати предметом спільної діяльності держави й громадянського суспільства. Тільки громадянське суспільство має говорити: ця норма працює, а ця норма – не працює. Чи не працює тому, тому і тому, ось наші пропозиції, як це виправити. Буде і петиційний механізм, про який я раніше говорив".

Довідка: Законопроект встановлює цілий перелік посадових осіб, які повинні володіти державною мовою. Серед них насамперед – президент України. Крім держслужбовців, українську зобов'язані знати: депутати всіх рівнів, офіцери, службовці за контрактом, лікарі комунальних та державних лікарень, директори шкіл, адвокати, нотаріуси, а також рядові, сержанти Національної поліції та інших правоохоронних органів.

Чиновників, депутатів, інших посадових осіб, які не користуються на роботі державною мовою, пропонують штрафувати.

Медична допомога, обслуговування у транспорті і публічних закладах має бути українською.

Комп'ютерні програми повинні мати інтерфейс державною мовою та/або англійською мовою чи мовами Євросоюзу.

На телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ, у театральних виставах та при дубляжі кінофільмів також використовуватимуть українську.

У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менш як 50%.