Укравтодор зі Світовим банком успішно завершили проєкт на дорозі Київ-Полтава

20 листопада на 80 кілометрах автошляху М-03 Київ-Харків-Довжанський у Полтавській області офіційно відкрили рух транспорту.

Про це повідомляє Державне агентство автомобільних доріг "Укравтодор".

Як зазначається, усі чотири смуги траси нарешті отримали нове покриття. На всій протяжності маршруту дорога розширена до першої категорії.

"Ця ділянка протяжністю 80 км – один з проєктів-довгобудів, які нам вдалося «розморозити» і відновити роботи у 2020 році. Це проєкти, які Україна втілила спільно зі Світовим банком", - зазначив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Починаючи з 2013 року ділянку дороги М-03 від Лубен до Полтави бралися відновлювати дві іноземні компанії. Через невиконання ними зобов’язань щодо строків та якості робіт – контракти було розірвано. Відсутність комфортного та швидкого коридору між Києвом та Полтавою утримувало розвиток туризму та економічного зростання.

Завдяки Великому будівництву на Полтавщині у 2020 році завершено ремонт 84 км автошляху. У 2021 році продовжаться роботи з реконструкції та капремонту ще 66 км на відрізку Полтава-Харків.

Автошлях М-03 Київ-Харків-Довжанський проходить через п’ять областей, збігається з найдовшим європейським коридором Е-40 та забезпечує транспортне сполучення центральної та східної частини України. З початком бойових дій на територіях Донеччини та Луганщини М-03 також отримала назву «дорога життя».

Читайте також: Укравтодор завершує роботи і вводить в експлуатацію 3900 кілометрів доріг

У цьому році заплановано відновлення майже 300 км дороги, ще 70 км – у планах на 2021 рік. Відрізок М-03 від Києва до Полтави стане пілотним проєктом у рамках Першої державно-приватної програми у дорожньому секторі України. Це означає, що її утриманням та розвитком буде займатися приватний інвестор.