Україна може повернутися до ідеї введення миротворців ООН на окупований Донбас - Пристайко

Україна може повернутися до ідеї розміщення миротворчого контингенту ООН на тимчасово окупованих територіях Донбасу, якщо усі можливості Мінських домовленостей буде вичерпано. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в етері програми «Свобода слова», передає Громадське.

«Наша команда намагається зробити усе, що в межах Мінська, а коли ми зрозуміємо, що в межах Мінська більше ні про що нове говорити не виходить і Росія впирається по кожному пункту, тоді ми будемо звертатися до наступного кроку... це буде рішення не моє, а президента... буде, напевно, миротворча місія. І така можливість у нас є», — заявив міністр.

Він нагадав, що поки що Україна офіційно не зверталася до ООН щодо введення миротворчої місії. Водночас Росія таку пропозицію подала, але вона пропонує розмістити миротворчий контингент лише уздовж лінії зіткнення, а не на окупованих територіях, що не влаштовує Україну.

Також Пристайко нагадав, що на переговорах у Парижі лідери «нормандської четвірки» домовилися про допуск представників Міжнародного комітету Червоного Хреста на тимчасово окуповану територію Донбасу.

«Ніколи за п’ять років Червоний хрест не міг потрапити до місць, де утримуються наші заарештовані й військовополонені, і до місць поховань. Наступного тижня місія Червоного Хреста спробує в черговий раз туди (на окуповану територію — ред.) потрапити», — наголосив Пристайко.