Україна очікує тисячі хасидів на кордоні з Білоруссю

Станом на ранок 15 вересня з боку Білорусі перебуває 690 хасидів, які намагаються потрапити в Україну на паломництво. Загалом українські прикордонники очікують приблизно три тисячі хасидів біля кордону. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Так, прикордонники прогнозують прибуття до лінії кордону на Чернігівщині до тисячі людей, на Житомирщині — до 700, на Волині — до 1,5 тисячі. Також кажуть, що до Мінська прибудуть три чартери з 600 хасидами.

У Чернігівській області за 700 метрів від пункту пропуску «Нові Яриловичі» прикордонники, Нацгвардія та Нацполіція встановили заслін. У прикордонних регіонах також залучили вертольоти, літаки та безпілотники для моніторингу.

Як передає білоруське медіа Tut.by, до кордону з Україною приїхав губернатор Гомельської області. Також журналісти повідомляють, що далекобійники, які через паломників змушені стояти, почали рухатися в сторону України. Хасиди перешкоджали руху, але згодом прикордонники заспокоїли паломників.

Державна прикордонна служба України організувала взаємодію з Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь та підтримує контакт з посольством Ізраїлю в Україні, а також рабинами єврейських релігійних організацій, які забезпечують водою й кошерною їжею прибулих хасидів.

"Ми нікуди не підемо. Нам важко і холодно. Я 35 років приїжджаю до Умані - і я не можу не приїхати в цьому році. Ми давали багато мільйонів на розвиток Умані. А зараз нам туди не можна. Чому? Якщо нас не пропустять, ми будемо відзначати наш Новий рік тут. Ми помремо, але не підемо", - поскаржився журналістам Tut.by один з паломників Шолома Абрамович.

Як повідомлялося раніше, глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зустрівся з хасидами, які, незважаючи на обмеження на в'їзд, намагалися потрапити в Україну з Білорусі. За його словами, іноземцям було дано роз'яснення про заборону в'їзду в Україну згідно з постановою Кабінету міністрів.