Україна укладе нову угоду з МВФ протягом декількох тижнів — прем'єр-міністр

В українському уряді очікують на укладання нової угоди з Міжнародним валютним фондом щодо початку нової довгострокової програми співпраці. Панікувати з приводу того, що місія МВФ поїхала, не уклавши угоди, немає підстав. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в Facebook.

«Заспокою одразу паніку, яка вчора розлетілась в українських ЗМІ — переговори з міжнародними партнерами в активній фазі. Ми розпочали обговорення нової 3-річної програми підтримки в рамках механізму розширеного фінансування», — повідомив Гончарук 27 вересня за підсумками роботи місії МВФ у Києві.

Він заявив, що укладання так званої staff agreement — рекомендації ради директорів МВФ для відкриття нової програми співпраці з Україною — очікують впродовж наступних декількох тижнів.

Також Гончарук зазначив, що голова Місії МВФ дав позитивну оцінку реформам, які провели в Україні протягом останніх років, проте уряд планує проводити ці реформи й надалі задля забезпечення економічного зростання України.

«Будемо покращувати бізнес-середовище та проводити ключові реформи, заплановані нашим Урядом — велику приватизацію держпідприємств, реформу агросектору, боротьбу з корупцією. Важливим залишається також успішне проведення судової реформи», – заявив Гончарук.