Україна закупить у Франції 20 прикордонних катерів за 136 млн євро

Україна та Франція уклали рамкову міжурядову угоду щодо офіційної підтримки у посиленні системи морської охорони та безпеки кордонів, яка передбачає закупівлю Україною 20 прикордонних патрульних катерів. Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.

Угоду у Парижі під час правоохоронної виставки Milipol 2019 підписали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр внутрішніх справ Франції Кристоф Кастанер. Після ратифікації угоди Верховною Радою буде підписано технічний контракт.

Так, угода передбачає закупівлю для Державної прикордонної служби України «20 надсучасних 32-х метрових патрульних кораблів компанії ОСЕА».

«Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам», — розповіли в МВС.

Угода зокрема передбачає часткову локалізацію — 25% катерів будуватимуть в Україні «на одному з миколаївських заводів». Вартість угоди складає 136 мільйонів євро.

«15% ми платимо відразу з державного бюджету. І 85% — це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками. Окрім виробництва та поставок суден, проект включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації, технічну підтримку в Україні протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу», — розповів Аваков.

У МВС додали, що довжина катерів 32 метри, максимальна швидкість — 30-32 вузлів, автономність — близько тижня, дальність плавання — 1200 морських миль.

«Проєкт розрахований до 2023 року, а перший корабель Україна зможе отримати у 2021 році. Кораблі будуть розміщуватися у місцях постійної дислокації підрозділів морської охорони ДПСУ — Одеса, Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл та Кілія», — йдеться у повідомленні.