Українська космічна програма потребує інвестицій - Уруський

Президентом України Володимиром Зеленським поставлено завдання вийти на розробку Стратегії космічної діяльності та прийняття Загальнодержавної науково-технічної космічної програми.

Про це заявив віцепрем'єр міністр, міністр з питань стратегічної промисловості Олег Уруський в інтерв'ю РБК-Україна.

"Це варто зробити, бо ми живемо три роки фактично без жодної космічної програми, це взагалі нонсенс. На жаль, в проєкті закону про Держбюджет-2021 закладено мінімальне фінансування на Космічне агентство і на розвиток космічної програми", - наголосив віцепрем'єр.

За його словами, Космічне агентство зараз працює за багатьма напрямками, один з яких - "Місячна програма". Віцепрем'єр додав, що в цій програмі є досить цікаві напрацювання, зокрема по космічному буксиру.

Також Уруський зазначив, що президент поставив завдання і заявив, що в нього один з пріоритетів - це розвиток ракетно-космічної галузі, створення ракетного носія легкого класу. Зеленських хоче, щоб це сталося за його каденції (до березня 2024 року, – ред.).

"В нас вже є декілька варіантів, декілька проєктів, але вони всі, ми розуміємо, будуть фінансуватись за рахунок інвесторів, бо в держави зараз коштів на це немає", - зауважив Уруський.