Українські користувачі «Вконтакте» перебуватимуть на обліку РНБО

Кожен користувач «ВКонтакте» тепер буде перебувати на обліку Ради національної безпеки й оборони України. Акаунти перевірятимуть на предмет поширення російського контенту. Про це на пресконференції «Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки» повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, передає пресслужба РНБО.

За його словами, тепер кожен користувач російської соціальної мережі має розуміти відповідальність та мету використання сервісу — навіщо і для чого. Якщо користувач поширюватиме російський контент на території України, то він «матиме певний клопіт» з поліцією та силовими структурами. 

Данілов знає, що соцмережа зараз змінила проксі-сервер та вільно працює в Україні. Він пообіцяв, що скоро цю проблему вирішать за допомогою міжнародних партнерів. 

Нагадаємо, 17 травня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції РНБО, які передбачали блокування російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також сервісів «Яндекс» та низки інших ресурсів. Відтоді цю заборону українська влада постійно продовжує. Але нещодавно соцмережа змогла обійти блокування у своєму додатку.