Українські військові зі складу місії НАТО в Афганістані повернулися на батьківщину

Українське командування вивело з Афганістану весь український персонал, який був частиною місії НАТО «Рішуча підтримка» у зв'язку із завершенням діяльності місії.

Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України.

«100% особового складу українського національного персоналу у місії НАТО в Афганістані «Рішуча підтримка» повернувся в Україну у період з 1 по 5 червня 2021 року рейсом літака Повітряних сил ЗС України ІЛ-76МД», - йдеться у повідомленні.

До складу тренувально-дорадчої місії входив 21 військовослужбовець Збройних сил України.

Планове повернення відбулося відповідно до рішення НАТО про завершення діяльності місії. Таке рішення ухвалили 14 квітня 2021 за результатами засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ і міністрів оборони держав-контрибуторів місії.

Тренувально-дорадча місія НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані розпочала діяльність 1 січня 2015 року. Вона офіційно змінила іншу операцію — Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), чия діяльність завершилася 28 грудня 2014 року.

Основними завданнями українського національного персоналу були: виконання обов’язків на посадах штабних офіцерів у Штабі Місії РП-А, вели інженерну розвідку шляхів руху, об’єктів та місцевості, протидіяли використанню саморобних вибухових пристроїв та знешкоджували вибухонебезпечні предмети, а також чергували у складі сил зведеного загону швидкого реагування.

У Генштабі наголошують, що отриманий досвід під час виконання завдань місії НАТО «Рішуча підтримка» українські військові використовуватимуть на батьківщині. Зокрема, під час виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.