Українці втрачають довіру до Зеленського, адже він йде на поводу у Путіна - The Wall Street Journal

Більшістю голосів українці вибрали президентом Володимира Зеленського, оскільки він обіцяв покласти край конфлікту з РФ. Проте, спроби новообраного українського глави досягти миру викликають у країні опір: багато українців, в тому числі ультраправі націоналісти, звинувачують президента в капітуляції перед Москвою, пише The Wall Street Journal.

Як зазначає видання, критики побоюються, що голосування в непідконтрольних Києву районах може підготувати грунт для приходу проросійських сил до влади на сході країни, в результаті чого Кремлю буде легше керувати внутреньою і зовнішньою політикою Києва.

Український президент відкидає твердження про те, що він капітулює перед Путіним, і заявляє, що його кінцевою метою є досягнення миру в Україні.

Сьогодні через боротьбу України з РФ Київ став більш залежним від підтримки Європи та США і мішенню для амбіцій Москви і Вашингтона, що змагаються між собою.

Варто також відзначити, що поки триває війна, питання про анексію Криму відходить на другий план, що дозволяє зміцнити широко поширену думку, що півострів ніколи не буде повернуто Україні.

У підсумку Зеленський опинився на краю того ж леза, по якому Україна йшла не один десяток років.

"Українці століттями боролися проти імперських амбіцій Росії. Ми розуміємо, що російські імперіалістичні ідеї не можуть існувати без України в її складі імперії. Ми боїмося, що Україна буде частиною Росії, сателітом Росії", - розповів експерт.