Українцям запропонують страхову ціну на газ на випадок зупинки транзиту

Кабінет міністрів України спільно з Нафтогазом розробляють концепцію запровадження в Україні страхової ціни на газ для населення. За цією ціною українці зможуть придбати газ навіть, якщо його ринкова ціна суттєво зросте. Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в інтерв'ю «24 каналу».

«З 1 січня людям запропонують певну страхову ціну на газ, яку вони зможуть обрати до кінця опалювального сезону. Вона буде навіть меншою, ніж ціна на перший квартал 2019 року (8550 гривень за тисячу кубометрів — ред.)... Це так званий ринковий інструмент, що має назву «контракти на майбутнє». Чому це так важливо? Тому що населення не повинно 31 грудня мати одну ціну, а з 1 січня — іншу, удвічі-утричі більшу», — повідомив Оржель.

За його словами, наразі мова йде про ціну у розмірі 7 тисяч гривень за тисячу кубометрів (без витрат на транспортування газу). Наразі ціна газу для населення складає 4899 гривні за тисячу кубометрів (без ПДВ та витрат на транспортування).

У разі, якщо з 1 січня ціна на газ суттєво зросте, то українці, які застрахують ці ціни, будуть сплачувати 7 тисяч гривень навіть, якщо ціни на газ будуть вищими.

«Якщо ж Україна підписує договір на транспортування, то це є фактором стабілізації значного ринку. У нас і у Європи значні обсяги газу перебувають у підземних газосховищах. І фактор того, що транзит не зупинився зіграє, напевно, те, що ціна на газ буде зменшуватися. І тоді споживачі зі страховою ціною не виграють від цієї ситуації, оскільки на ринку буде менша ціна», — додав Оржель.

За його словами, українці зможуть відмовитися від цієї пропозиції і платити за ринковими цінами з 1 січня 2019 року, але тоді для них зростуть ризики стрімкого зростання ціни на газ.