Укрзалізницю розділять на три компанії, а її акції продаватимуть на міжнародних біржах

Уряд планує реформувати державну Укрзалізницю, розділивши її на три компанії. Також планується первинне розміщення акцій УЗ на міжнародних фондових біржах. Про це йдеться у програмі дій уряду до 2025 року, текст якої опубліковано на сайті парламенту.

Зокрема, в межах реформи Укрзалізниці, її розділять на 3 компанії: оператора інфраструктури (власне Укрзалізниця), а також вантажного та пасажирського перевізника.

«Сама компанія стане публічною (буде здійснено первинне публічне розміщення акцій українських залізничних компаній на міжнародних біржах)», — уточнюють у плані урядовці.

Також протягом 5 років в Україні планують відремонтувати 5 тисяч кілометрів залізниць, оновити 200 одиниць тягового рухомого складу, 800 пасажирських вагонів, а також 10 електропоїздів «Інтерсіті».

«Значна увага буде приділена комфорту громадян — будуть впроваджені системи управління якістю пасажирських перевезень та моніторинг їх виконання відповідно до стандартів Європейського Союзу», — йдеться у документі.

Там також повідомляють про плани передачі вокзалів у концесію (управління приватній компанії). Доступ до залізничних перевезень в Україні, після проведення реформи УЗ, буде рівний для усіх компаній, тобто в уряді не виключають появи приватних залізничних перевізників.

«Унаслідок цього зменшаться витрати часу для пасажирів та вантажовідправників на перевезення залізничним транспортом, що підвищить мобільність економіки», — додають урядовці.